השקעות אלטרנטיביות: קרן ה-P2P של הלמן-אלדובי גייסה יותר מחצי מיליארד שקל

השקעות אלטרנטיביות: קרן ה-P2P של הלמן-אלדובי גייסה יותר מחצי מיליארד שקל

הקרן תצא בסיבוב גיוס חדש לאחר שהעניקה 11 אלף הלוואות לצרכנים אמריקניים. נועם ברכה, מנכ"ל הלמן אלדובי קרנות השקעה: ציבור המשקיעים מחפש כל הזמן אלטרנטיבות השקעה שאינן מושפעות מהשווקים

הכסף ממשיך לזרום אל ההשקעות האלטרנטיביות. היקף הנכסים בקרן ה-P2P הציבורית של בית ההשקעות הלמן-אלדובי חצה את רף החצי מיליארד שקל, כך דיווח בית ההשקעות היום (ד'). בד בבד, החברה בישרה על פתיחת סבב גיוס נוסף בקרן שמשקיעה בתיקי הלוואות לצרכנים בארה"ב, שיהיה פתוח להזמנות עד ה-3 באוקטובר 2019.
בהלמן אלדובי מנהלים שתי קרנות להשקעות אלטרנטיביות, כאשר הקרן השנייה עוסקת בהתחדשות עירונית מקומית. קרן זו גייסה 50 מיליון שקל (הסכום המקסימלי על פי התשקיף).
קרן ה-P2P "האמריקנית" מסתמכת על פלטפורמת השקעות שהוקמה בשנת 2012 והעניקה עד היום הלוואות בסכומים של יותר מ-3.5 מיליארד דולר. מדובר בפלטפורמות בהן לא יכלו משקיעים ישראלים פרטיים להשקיע עד כה. הקרן היא קרן דולרית המאפשרת פיזור סיכונים בין אלפי לווים, כשהקורלציה בין התשואה בהשקעה בהלוואות הללו לבין התנודתיות בשוק ההון כמעט שאינה קיימת.
בהלמן אלדובי מציינים כי "קרן ה-P2P שלו היא הקרן הראשונה שנרשמה במערכת החדשה של הבורסה לרישום ניירות ערך שאינם סחירים (נש"ר). באמצעות המערכת החדשה יחידות ההשתתפות בקרן משתקפות בחשבונות הבנק של המשקיעים, כך שציבור המשקיעים, הבנקים וחברי הבורסה יוכלו לראות בכל רגע נתון את היקף ההשקעה של הלקוח בקרן והתשואה שהושגה בה".
בית ההשקעות מדווח כי נכון לסוף חודש יולי 2019 הקרן השקיעה ב-11,022 הלוואות צרכניות בארה"ב. שווי ההשקעה הממוצע בכל הלוואה עומד על 12,889 דולר והמח"מ הממוצע של ההלוואות עומד על כ-19 חודשים. גובה הריבית של כל הלוואה נקבע על ידי הפלטפורמות לפי דירוג האשראי של נוטל ההלוואה. הממוצע המשוקלל של ציון האשראי (FICO) של הלווים בקרן עמד על 706.
נועם ברכה, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות השקעה: "בעקבות התנודתיות הרבה בשווקים, מלחמות הסחר והריביות הנמוכות, ריביות שככל הנראה ימשיכו ללוות אותנו עוד תקופה ארוכה, ציבור המשקיעים מחפש כל הזמן אלטרנטיבות השקעה שאינן מושפעות מהשווקים. פלטפורמות ההלוואות החברתיות, באמצעותן משקיעה הקרן, נותנות מענה למשקיעים המעוניינים בפיזור השקעות רחב יותר עם פוטנציאל תשואה גבוה".