מגדל רוכשת בניין בסיאטל בשותפות עם קרן פנסיה אמריקאית

מגדל רוכשת בניין בסיאטל בשותפות עם קרן פנסיה אמריקאית

שווי העסקה כ-212 מיליון דולר כאשר חלקה של מגדל בהון העצמי עומד על כ-49%. ג'ונתן רוס, מנהל נדל"ן חו"ל: העסקה משקפת המשך ביצוע אסטרטגיית ההשקעה של מגדל בפרויקטים של נדל"ן בחו"ל

מגדל רוכשת בניין מגורים Multifamily במרכז סיאטל יחד עם קרן פנסיה אמריקאית ובניהולה של חברת Vanbarton Group, כך הודיעה החברה.

נמסר כי שווי העסקה הוא כ-212 מיליון דולר, כאשר חלקה של מגדל בהון העצמי עומד על כ-49% תמורת כ-47 מיליון דולר, והיתר מומן באמצעות הלוואה בנקאית (  LTV- 55%).

מדובר בבניין שהוקם באמצע 2018 באזור First Hill במרכז סיאטל, בסטנדרט Class A ונושא את השם The Danforth. הוא מתנשא לכ-65 מטר ומשתרע על פני 16 קומות, כולל 265 יחידות דיור ו-354 מקומות חניה. כלל השטחים להשכרה בנכס מסתכמים בכ-25 אלף מ"ר. הקומה הראשונה, כ-3,500 מ"ר, משמשת למסחר ומושכרת במלואה לענקית המזון Whole Foods Market המהווה כ-20% מההכנסה משכירות בבניין, ולה חוזה ל-20 שנה עם אופציה להארכה בעשר שנים נוספות.

במגדל מציינים כי הבניין נהנה מנגישות גבוהה לתחבורה ציבורית ולעורקי תחבורה ראשיים של העיר. הבניין נמצא במרחק הליכה או נסיעה קצרה מהמעסיקים הגדולים בעיר בהם: Amazon, Facebook, Google, Seattle University וכן משלושה בתי חולים גדולים ועוד. בסביבתו הקרובה של הנכס ניתן למצוא מספר רב של מסעדות, חנויות, שירותים ציבוריים ובתי עסק שונים. החל משנת 2023 תושלם העבודה על הרכבת הקלה בעיר, כך שתושבי הנכס ייהנו מנגישות עוד יותר גבוהה.

עוד נמסר כי מדובר בעסקה רביעית שמבצעת מגדל בשיתוף עם קרן הפנסיה האמריקאית אשר לה נכסים מנוהלים בהיקף של כ-100 מיליארד דולר והיא בין הגדולות בארה"ב.

"עסקה זו משקפת המשך ביצוע אסטרטגיית ההשקעה של מגדל בפרויקטים של נדל"ן בחו"ל, תוך שיתוף פעולה עם מיטב המנהלים וגופים גדולים מקומיים המתמחים בהשקעות בנדל"ן", מסר ג'ונתן רוס, מנהל נדל"ן חו"ל בחטיבת ההשקעות של מגדל.

הוא התייחס בדבריו לנכסי Multifamily ומסר כי "הם אחד מאפיקי ההשקעה היציבים ביותר בתחום הנדל"ן בארה"ב, כאשר אזור המטרו של סיאטל נחשב לאחת הכלכלות התוססות והדינמיות ביותר בארה"ב".