הילה רוזנפלד: לאחר שצמחנו בתחום הפרט, האתגר האמיתי הוא מימוש הפוטנציאל בתחום העסקי

הילה רוזנפלד: לאחר שצמחנו בתחום הפרט, האתגר האמיתי הוא מימוש הפוטנציאל בתחום העסקי

הצעירים המבטיחים 2020: רוזנפלד מגדירה את תפקידה הנוכחי כמשמעותי ביותר עבורה עד כה בקריירה, על עולם הביטוח: יש בענף קסם שמאוד מחבר אותי ברמה האישית, הוא משלב עבודה עם אנשים, אך דורש הבנה, ניהול סיכונים וחקר המספרים :

שום דבר בביוגרפיה של הילה רוזנפלד לא מסביר את המשיכה שלה לעולם הביטוח. היא גדלה ברמת הגולן, כפי שהיא מגדירה זאת כ"ילדות קסומה בסביבה של טבע ודרך ארץ". לאחר שירות קבע בחיל המודיעין, היא עזבה לארה"ב, שם גרה כארבע שנים. לבסוף, כשחזרה ארצה, החלה ללמוד משפטים וכלכלה. כך או אחרת, בעשר השנים האחרונות היא עובדת בעולם הביטוח אותו היא מגדירה כלא פחות מקסום. ניסינו ליישב את הניגודים עם הצעירה המבטיחה לשנת 2020 של שלמה ביטוח

* איך הגעת לשלמה?

רוזנפלד: את דרכי המקצועית התחלתי בלידרים, שם רכשתי את הידע המקצועי והתשוקה לתחום. לאחר כ-5 שנות עבודה בלידרים, עברתי לפלתורס סוכנויות כמנהלת פיתוח עסקי ותחום הסיכונים המיוחדים ומשם לניהול מחלקת התוכניות הבינלאומיות בהראל. לאורך הדרך, מלווים אותי מנהלים ומנהלות מקצועיים ואנושיים שהפכו להיות מודלים לחיקוי ניהולי עבורי.

* איך היית מגדירה את תפקידך בשלמה?

רוזנפלד: תפקידי הנוכחי, כמנהלת אגף עסקים, חוזי ופקולטטיבי, בשלמה חברה לביטוח, הינו התפקיד המאתגר והמשמעותי ביותר עד כה עבורי. האתגר הטמון בתפקיד הוא בעיקר הפוטנציאל שקיים בו. שלמה, כחברה של סוכנים, צמחה משמעותית בשנים האחרונות בתחום הפרט (והתוצאות המספריות מראות זאת), כך שאין לי ספק שהאתגר האמיתי הוא מימוש הפוטנציאל גם בתחום העסקי.

* מהם האתגרים המהותיים העומדים בפני הענף?

רוזנפלד: השוק הישראלי, שהיה שוק ביטוח של סוכנים אשר עבדו מול חברות הביטוח ה"קלאסיות" לצד חברות הפועלות באופן ישיר, השתנה בצורה משמעותית. חל שינוי טקטוני בחברות הקלאסיות, אשר החליטו להיות חברות ישירות ויצרו בלבול אצל הסוכניםכך שמי שעבד איתם עד היום, הפך להיות מתחרה שלהם. להערכתי, רשת ההפצה העיקרית של הענף ברוב חברות הביטוח, השתבשה. כל סדרי בראשית שהיינו מורגלים אליהם, השתנו על ידי החברות הקלאסיות.

* מהו עתידו של מוסד "סוכן הביטוח"?

רוזנפלד: אני מאמינה בחלוקת תפקידים ברורה: מי שמייצר ביטוח, מתמחר אותו ומשלם את התביעות, ימשיך לעשות זאת. ומי משווק ותופר את הכיסוי הביטוחי הנכון ללקוחותיו, ימשיך לעשות זאת. הערך המוסף של סוכני הביטוח ובעיקר אלו שבחרו להיות מקצועניים בתחומם, מובטח. ההיכרות של הסוכן עם כל מבוטח / עסק היא בעלת ערך מוסף רב בהתאמת החליפה המדויקת והנכונה עבור המבוטח. כמי שמובילה ומפתחת את התחום העסקי בשלמה, אני רואה בסוכני הביטוח שותפים לדרך ולהצלחה ההדדית

* איפה אהיה בעוד חמש שנים?

בעוד חמש שנים אני רואה את עצמי בתפקידי ניהול בענף הביטוח. יש בענף קסם שמאוד מחבר אותי ברמה האישיתהוא משלב עבודה בתחום pure people business ומצד שני דורש הבנה, ניהול סיכונים וחקר המספרים. שני תחומים שהם מרתקים כשלעצמם, אותם מאוד קשה למצוא בתחומי פעילות דומים בענפים אחרים. אני משוכנעת שהתקדמות בתפקידי הניהול הבכיר בענף שכזה, קריירה מקצועית דינמית יחד עם אימהות צעירהיהווה שילוב ממלא ומנצח מבחינתי.

___________

הילה רוזנפלדנשואה ואם לשני בנים, בת 35, עובדת בתחום הביטוח יותר מעשר שנים.