הצעירים המבטיחים 2020: דובי ספירו, מנהל מערך הלקוחות בהראל: בגיל 16 התחלתי לסחור בני"ע כי תמיד עניין אותי להבין איך העולם עובד

הצעירים המבטיחים 2020: דובי ספירו, מנהל מערך הלקוחות בהראל: בגיל 16 התחלתי לסחור בני"ע כי תמיד עניין אותי להבין איך העולם עובד

על סוכני ביטוח: ככל שאנחנו מתקדמים עם הזמן ופתרונות ההשקעה מתרבים, תפקידו של סוכן הביטוח מתעצם. על הישגיו בחברה: ההישג המשמעותי מבחינתי נמדד בלכידות ובמקצועיות של העובדים במערך 

 

האהבה של דובי ספירו לשוק ההון החלה מוקדם מאוד. מנהל מערך הלקוחות הפרטיים בהראל פיננסים החל כבר לסחור בניירות ערך כבר בגיל 16. מדוע לסחור בבורסה בגיל כל כך צעיר? על פי ספירו "תמיד עניין אותי להבין איך העולם עובד. איך אינפלציה משפיעה על הכלכלה ולמה המסחר באסיה משפיע על המסחר באירופה ולאחר מכן בארה"ב".

"למרות שתמיד ידעתי שאמצא את עצמי בשוק ההון, את דרכי המקצועית התחלתי דווקא בעולם הביטחוני. דריסת הרגל הראשונה שלי הייתה בחברת ניהול התיקים של בנק מזרחי ולאחר מכן בפסגות כמנהל השקעות בקופות המפעליות, שם ניהלתי יותר מ-17 מיליארד שקל. כיום, אני מנהל את מערך הלקוחות הפרטיים בהראל פיננסים", הוא מסביר לפוליסה.

* מהו הצעד המשמעותי ביותר בקריירה שלך עד כה?

ספירו: לצד אהבתי לעולם ההשקעות, תמיד אהבתי לעבוד עם אנשים ולפני שלוש שנים קיבלתי החלטה משמעותית לעבור לעולם הלקוחות, לנהל את דסק הלקוחות האסטרטגיים וללוות לקוחות כשירים ונוסטרו של חברות עם פתרונות השקעה. לשמחתי הצעד התברר כנבון וזה מה שהוביל למקום בו אני נמצא היום בהראל פיננסים.

* מהו ההישג או ההישגים המקצועיים הבולטים שלך?

ספירו: לפני שנה וחצי הגעתי להראל פיננסים והאתגר היה לנהל את מערך הלקוחות הפרטיים. לצד האתגרים המקצועיים עמד האתגר של ניהול צוות רחב של עובדים עם רמת מקצוענות ומחויבות גבוהה. הראל פיננסים מובילה בשנים האחרונות מהלך של מצוינות בהשקעות, חדשנות ושימת הלקוח במרכז, ובהתאם אנו דואגים כל רבעון לדאוג להמשיך ולהשתפר בכל אחד מהנושאים. אני מאוד גאה בהישגים המקצועיים שלנו בשנה האחרונה, אבל ההישג המשמעותי מבחינתי נמדד בלכידות ובמקצועיות של העובדים במערך היום. אין לי ספק שעבודת הצוות שלנו ותמיכת המנהלים שלצדי  תורמים באופן משמעותי להצלחה הגדולה שלנו מול הלקוחות.

* לגבי הענף, מהם האתגרים המהותיים העומדים בפני הענף?

ספירו: סביבת האינפלציה השתנתה ואנחנו נמצאים בסביבת ריבית אפסית שלא הולכת להשתנות בקרוב.  האתגר העיקרי לטעמי נמצא בפיתוח פתרונות השקעה חדשים, אשר יותאמו לסביבה הנוכחית.

* מהו להשקפתך, עתידו של מוסד "סוכן הביטוח"?

ספירו: ככל שאנחנו מתקדמים עם הזמן ופתרונות ההשקעה מתרבים, תפקידו של סוכן הביטוח מתעצם. בעתיד אנחנו נראה יותר סוכנים אשר משלבים בין עולמות הביטוח והפיננסים ומספקים ניהול הוליסטי של צרכי הלקוח.

* מהם תחביביך?

ספירו: בזמני הפנוי אני מתאמן, מבלה עם המשפחה בטיולים בארץ ובעולם ומקשיב לפודקאסטים על היסטוריה וכלכלה.

* ציין מודל לחיקוי שלך? למה?

אבא שלי, אדם חם ואוהב שתמיד היה שם עבורי ועבור הקהילה. לא היה כמעט יום שישי שלא היה מגיע אלינו מישהו להיעזר בו (כרופא) או לבקש עצה, והוא תמיד ידע לתת את העצה הנכונה כשאתה הכי צריך אותה. אני מלא בזיכרונות שלו מטייל איתי ומלמד אותי על העולם. אני מקווה שאוכל להיות אב כמוהו עבור הבנות שלי.

דובי ספירו, בן 36, נשוי לנטלי ואב למאיה ושקד, תאומות בנות שנה וחצי. עלה ארצה בגיל 5 מארה"ב וגדל בירושלים בבית דתי.