מנהלת מחלקת המטה באגף מערכות מידע באיילון אריג' חמדאן: הייתה לי הזכות לצמוח מלמטה

מנהלת מחלקת המטה באגף מערכות מידע באיילון אריג' חמדאן: הייתה לי הזכות לצמוח מלמטה

הצעירים המבטיחים 2020: על הזכייה של איילון בסקרי השירות של הלשכה והאוצר: החדשנות והדיגיטציה הן אלו שהביאו את ההישגים של החברה בשנים האחרונות. מוטו לחיים: אם אתה רוצה ללכת מהר - לך לבד, אם אתה רוצה ללכת רחוק - לך ביחד

אריג' חמדאן התחילה מלמטה באיילון, ממש למטה. לפני 15 שנה היא התקבלה לחברה כנציגת שירות בצוות הגרירה למבוטחים שעברו תאונה במוקד. חמדאן לא התרגשה מהעבודה הקשה, שמחה על ההזדמנות שניתנה לה והחלה לצבור ידע וניסיון. האמביציה והמקצועיות שלה הביאו אותה לטפס במעלה הסולם התאגידי והיום היא מנהלת את מחלקת המטה באגף מערכות מידע. חמדאן היא הצעירה המבטיחה לשנת 2020 של חברת הביטוח איילון.

* מה זה בדיוק אומר להיות מנהלת מחלקת המטה באגף מערכות המידע?

חמדאן: במסגרת התפקיד מוטלת עליי האחריות לקידום יישומן של תוכניות העבודה וניהול התקציב באגף. בנוסף אני עוסקת גם ברכש מערכות IT, בקרות ITGC ומערכת תיעוד תהליכי העבודה בארגון.

* מהו ההישג או ההישגים המקצועיים הבולטים שלך?

חמדאן: יש לי תחושת סיפוק אדירה מהיכולת שרכשתי לנהל במקביל מגוון פרויקטים משמעותיים מאוד לחברה; בניית תהליכי העבודה הארגוניים והסדרתם באמצעות מערכת הג'ירה; בניית תקציב אגף מערכות מידע הנאמד בעשרות מיליוני שקלים וניהולו השוטף; בקרה מתמדת אחר תוכניות העבודה המורכבות של אגף מערכות מידע ועוד. זו עבודת צוות שאני גאה בה מאוד ואנחנו מקפידים לעשות את הכל ביעילות, שירותיות, יצירתיות, התמדה, שקיפות ועמידה בלוחות הזמניםתוך שיתוף פעולה עם כל הנוגעים בדבר.

* איילון היא חברה מוטת סוכנים?

חמדאן: איילון עוברת שינויים משמעותיים למען לקוחותיה וסוכניה. כפי שאתה ודאי רואה בתוצאות כל הסקריםהן של משרד האוצר והן של לשכת סוכני הביטוח. בשנים האחרונות אנחנו אכן מגיעים להישגים מאד גבוהים, הן ברמת השירות והן ברמת המוצר, כאשר החדשנות והדיגיטציה הן הבסיס להצלחות הללו. כיף גדול להיות בצומת מרכזי בכל ההתרחשויות הללו וההישגים אכן יוצרים אצלנו באגף מערכות המידע גאווה גדולה שמדרבנת את כולנו להמשיך ולהצליח.

*מהו להשקפתך, עתידו של מוסד "סוכן הביטוח"? 

חמדאן: אין ספק שענף הביטוח עובר שינויים רבים בשנים האחרונות, בעיקר נוכח כניסת חברות דיגיטליות לתחום. כמי שעובדת בחברה שמאמינה בשירות אישי ומקצועי של סוכן, אני חושבת שההווה וגם העתיד בתחום הינו תמהיל של שירותים דיגיטליים בשילוב שירות אישי של סוכן, ועל כן המיקוד שלנו באיילון ובאגף מערכות מידע הוא בפיתוח כלים ושירותים דיגיטליים עבור הסוכנים, לטובת מכירת המוצרים שלנו והענקת מגוון השירותים.

* מה את עושה בשעות הפנאי?

חמדאן: לא מסרבת אף פעם לאתגר ספורטיבי או טיול משפחתי בטבע או בים. משחקת טניס פעמיים בשבוע, עושה פילאטיס ורצה למרחקים ארוכים, ואם אפשר, עם מוזיקה טובה ברקע.

* מיהו מודל לחיקוי שלך?

חמדאן: סטיב ג'ובסחדשן עצום, המייסד האגדי של חברת אפל, שגרם למהפכות בשלוש תעשיות ענק שונות. אדם חושב, בעל דעה, אשר לא נתן לשום דבר לעמוד בינו לבין חלומותיו, מאמין שיש לעסוק רק במה שאנחנו אוהבים. צמח מלמטה, והאהבה שלו למקצוע שלו היא זאת שגרמה לו לפרוח, לגדול, לייצר ולהמציא בלי סוף כלים לעולם כולו. יותר מכל אני מעריכה את העובדה שלמרות שפוטר מהמקום שהקים במו ידיו, ג'ובס לא התייאש,  לא ויתר, אלא להיפךלקח את עצמו בידיים והיה אמיץ דיו להתחיל הכל מההתחלה כדי להקים חברה חדשה ומצליחה.

אפשר לראות בבירור שבסופו של דבר הכל מתחיל מאהבה, השאר זה בונוס בחיים. אם אנחנו נאהב כל דבר שנעשה או נחפש לעסוק בדברים שאנחנו אוהבים, ללא ספק נגיע רחוק, נצליח, נהנה גם ואף נתרום.

לסיכום, שלושה ציטוטים שלו שמאוד אהבתי: הדברים המועדפים עליי בחיים לא עולים כסף. זה באמת ברור שהמשאב היקר ביותר שיש לכולנו הוא זמן. אם אתה רוצה ללכת מהרלך לבד, אם אתה רוצה ללכת רחוקלך ביחד. אל תחנך את ילדיך להיות עשירים, חנך אותם להיות מאושרים כדי שידעו את ערך הדברים ולא את מחירם.

אריג' חמדאן, בת 36, ילידת ת"איפו, אמא לסאמי בן 10 ואמלי בת 3