מנכ"ל  HA גלובל איתי אלנתן: הצלחה דורשת הקרבה, תשוקה ומיקוד

מנכ"ל HA גלובל איתי אלנתן: הצלחה דורשת הקרבה, תשוקה ומיקוד

הצעירים המבטיחים 2020: חברת HA גלובל מרכזת פעילות ייחודית בתחום ההשקעות הלא סחירות. אלנתן הקים את החברה לפני חמש שנים, לאחר שנאלץ להתחיל הכל מחדש. אלנתן: אני לא מאמין במשפט "אם לא תנסה לא תדע"

לאחר עשר שנים בארה"ב החליט איתי אלנתן, כי הגיעה העת לשוב ארצה. לאחר שהיה בעלים של חברה אמריקאית, הוא היה צריך להתחיל הכל מחדש. רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי, זיהה את הפוטנציאל של אלנתן, והציע לו לעבוד בצמוד אליו, למרות ניסיונו הצנוע באותה תקופה. היום הוא מנהל תחת בית ההשקעות את אחת מהחברות המעניינות בענף בתחום ההשקעות האלטרנטיביות – HA  גלובל. אלנתן הוא הצעיר המבטיח שלנו להיום.

* מה הביא לפתיחת HA גלובל?

אלנתן: לפני כחמש שנים הקמנו את HA  גלובל, פעילות ייחודית בתחום ההשקעות הלא סחירות וזרוע ייצוג של קרנות גלובליות בתחום הPrivate Capital. זה היה אתגר לא קל, אך בגיבוי מלא של מנכ"ל הקבוצה ותמיכתם של יו"ר הקבוצה והנשיא. החברה מייצגת היום רשימה מכובדת של מנהלים מהשורה הראשונה, יוזמת ומפתחת קרנות השקעה ללקוחות כשירים, מבצעת מחקרים רבים ומפרסמת דוחות ומאמרים שזוכים לחשיפה גלובלית רחבה.HA  גלובל יזמה ומובילה את כנס המשקיעים המוסדיים המרכזי שמתקיים בישראל בתחום הPrivate Capital וכן מסייעת ומייעצת לאיגוד בתי ההשקעות בעבודה מול רשות שוק ההון בתחום.

* אחרי עשר שנים בארה"ב, מה גרם לך לחזור לישראל?

אלנתן: בגיל 21 החלטתי שאני עוזב את ישראל וטס לארה"ב שם חייתי כעשר שנים. בתקופה זו יזמתי ובניתי במשותף חברה מצליחה. בשנת 2013 החלטתי, או יותר נכון אשתי (אז חברתי) החליטה, שלמרות הנוחות ואיכות החיים באמריקה, משפחה מקימים בישראל. החזרה לארץ לא הייתה קלה, אך הבנו שזה הדבר הנכון עבורנו. נאלצתי לצאת מאזור הנוחות ולהתחיל כמעט מהתחלה. הבנתי שאין לי זמן מיותר לבזבז והחלטתי שתחום הפיננסים זה התחום שארצה להתמקד בו. לאחר בדיקה מקיפה בחרתי להצטרף לקבוצת הלמןאלדובי. ראיתי שזה גוף בצמיחה והיה חשוב לי לבחור במקום בו אוכל ליזום ולהתקדם.

* עד כמה קשה להתחיל מחדש שוב

אלנתן: התחלתי בתפקידים זוטרים שביצעתי בתשוקה רבה ורצון להצטיין. בשלב מוקדם יחסית פנה אלי מנכ"ל הקבוצה, רמי דרור, וסיפק לי הזדמנות לעבוד בצמוד אליו. אני זוכר שהיינו יושבים שעות בסוף כל יום. אני חושב שבכל אחת מהתחנות הללו, אם הייתי מסתכל קדימה, היה קשה לי מאוד לחבר את הנקודות. אך במבט לאחור אין לי ספק שכל אחת מהתחנות תרמה משמעותית למי שאני היום וכנראה למי שאתפתח להיות בעתיד.

* מהם השינויים המהותיים שאתה מזהה בענף הפיננסים

אלנתן: אני חושב שענף הפיננסיים עובר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, מענף שמרני שמנוהל על ידי מנהלים ותיקים, לענף דינמי יותר אשר דורש חדשנות ויצירתיות. כלכלה של שגשוג וצמיחה שמונעת משיפורים טכנולוגיים וגלובליזציה, לצד סביבת ריבית נמוכה וחוסר אלטרנטיבות השקעה מאלצת גופים פיננסיים לספק פתרונות אלטרנטיביים מתקדמים ויצירתיים. גופים שלא ידעו לתת מענה ראוי לשינויים הללו עלולים למצוא את עצמם מאחור

* עד כמה התשוקה להצליח מהווה גורם משמעותי בחייך?

אלנתן: תשוקה להצלחה, סקרנות והרצון להתפתח תמיד הובילו אותי. אני לא מאמין במשפט "אם לא תנסה לא תדע". לתפיסתי, אם הגישה מראש היא לא החלטית והיא "לנסות" בלבד, הסיכוי להצלחה קטן. בכל תחום, יש לא מעט אנשים מוכשרים וחרוצים וכולם רוצים להצליח. הצלחה, להשקפתי, דורשת הקרבה, תשוקה ובעיקר מיקוד ואמונה בדרך.

* מה המוטו שלך להצלחה?

אלנתן: יש משפט של סטיב ג'ובס שאני מאוד מתחבר אליו: "אינך יכול לחבר את הנקודות במבט קדימה; אתה יכול רק לחבר אותם במבט לאחור. אז אתה צריך לסמוך שהנקודות יתחברו איכשהו בעתיד שלך". גישה זו מעולם לא אכזבה אותי, והיא עשתה את כל ההבדל בחיי. במהלך חיי עברתי לא מעט תחנות שונות ומגוונות, החל מילדותי בקריית שמונה, השירות בצנחנים, מעבר לארה"ב וחזרה לארץ.

איתי אלנתן מנכ"ל HA גלובל, בן 37, נשוי לשירה ואב ליולי (בת שנה וחצי), מתגורר ברעננה.