שיחת פוליסה עם אודי לקסר, יו"ר פוליוויז: יזמי אינשורטק הם אנשים עם ראש גדול, אבל צריכים לידם מישהו שמכיר את ענף הביטוח והסוכנים

שיחת פוליסה עם אודי לקסר, יו"ר פוליוויז: יזמי אינשורטק הם אנשים עם ראש גדול, אבל צריכים לידם מישהו שמכיר את ענף הביטוח והסוכנים

לקסר: חיבור של חברות אינשורטק עם אנשי ביטוח הוא טבעי. ניר מגנהיים מנכ"ל החברה: ההורדה של חסמים בחברות הביטוח והדחיפה מצד הרגולציה עזרו מאוד ליזמים לפתח טכנולוגיה שמתאימה גם לשוק המקומי ולא רק לייצוא

מאת אלמוג עזר

מימין: היו"ר אודי לקסר, סמנכ"לית השיווק רחל דנציגר אזולאי והמנכ"ל ניר מגנהיים

"עם עבודה נכונה ושירות טוב נגיע אל כל הסוכנים בענף", כך פותח אודי לקסר את הראיון לרגל כניסתו לתפקיד יו"ר פוליוויז, אחת מהחברות הבולטות בענף האינשורטק המקומי. לקסר נחת בפוליוויז לאחר עשורים ארוכים בהם עבד במגדל והיה מזוהה עם החברה.  בדצמבר שחלף פרש מתפקידו, לאחר ששימש כמנהל מרחב מרכז שם היה אחראי מטעם חברת הביטוח על מאות סוכני ביטוח. את הקשרים אותם בנה במסגרת תפקידו יבקש עתה ליישם במקומו החדש כאשר יהיה אחראי על הקשר עם הסוכנים וינסה לשקף לעובדי החברה ומנהליה את זווית הראיה של חברות הביטוח.
הריאיון נערך בשיתוף עם ניר מגנהיים מנכ"ל החברה, עו"ד שייקה רקובסקי ממשרד ג'ון גבע הדר והמלווה המשפטי של החברה וסמנכ"לית השיווק והמכירות של החברה רחלי דנציגר אזולאי.

 * לאחר שנים ארוכות במגדל, למה לא לפרוש וליהנות מחייך?

לקסר: פרשתי ממגדל בגיל 68, ממש ביום הולדתי. המתנה הטובה ביותר ליום ההולדת הייתה שכ-900 סוכנים וחברים הגיעו לפרישה שלי. אשמח להעניק מניסיוני במקום החדש ולדאוג שהסוכנים וחברות הביטוח יהיו מרוצים.

 * אתה שומר על יחסים טובים עם הרבה אנשים בתחום, בענף תחרותי מאוד כמו ענף הביטוח. מה הסוד שלך?

לקסר: זה לא סוד – יחסים הגונים, אמיתיים וכבוד לאנשים בונים אמון טוב ועבודה להרבה שנים ביחד.

 * אפשר כבר להצביע על מגמה של סמנכ"לים מחברות ביטוח שעוברים לחברות אינשורטק?

לקסר: אנשים שמקימים חברת אינשורטק הם אנשים עם ראש גדול, אבל ראוי שיהיה לידם מישהו שמכיר את ענף הביטוח והסוכנים. לכן חיבור של חברות אינשורטק עם אנשי ביטוח הוא טבעי.

הפיקוח אוהב את הפעילות שלנו

עו"ד מגנהיים מסביר כי נציגי החברה נפגשו מספר פעמים עם רשות שוק ההון. זאת, כדי שהרשות תחדד את הגדרתה למתן שירות טוב יותר ללקוח הקצה. לפי מגנהיים, "הפיקוח אוהב את הפעילות שלנו ומביע שביעות רצון מכך שהמערכת שלנו מזהה ומונעת כפילויות ביטוח, אחד מהפגמים של הענף שהרשות מנסה לטפל בו".

* עד כמה הרגולציה תרמה לפריחתן של חברות כמו פוליוויז?

מגנהיים: ישראל היא אימפריה בתחום ההייטק ומתוך כך גם בתחום האינשורטק. ההורדה של חסמים בחברות הביטוח והדחיפה מצד הרגולציה כדי לעודד מיזמים טכנולוגיים עזרו מאוד ליזמים לפתח טכנולוגיה שמתאימה גם לשוק המקומי ולא רק לייצוא.

* פוליוויז מסתמכת על מידע שמגיע מהמסלקה הפנסיונית. איך אתם מתמודדים עם הטענה שלא כל הנתונים על המבוטחים מתקבלים במסלקה?

מגנהיים: אני חושב שאנשים מתרגלים מהר מאוד לדברים טובים ושוכחים את המצב הקודם. המסלקה עובדת מצוין ב-99.9% מהמקרים ואנשים מתמקדים ב-0.1% של אי דיוקים שנובע ככל הנראה מטעויות אנוש, בגלל עירוב של עבודה ידנית בתהליך. טעויות אנוש זה חלק מהביזנס ועולם הביטוח מודע לכך. שום מערכת טכנולוגית לא תהיה חסינה מטעויות.

ניר מגנהיים

התחרות גוברת

* בימים אלו מחפשות חברות ביטוח יפניות אחר מיזמים טכנולוגיים בארץ בתחום האינשורטק. נפגשתם איתן?

מגנהיים: עם היפנים טרם נפגשנו, אך נשמח להיפגש איתם. חשבנו פחות על השוק היפני כמטרה לצמיחה מחוץ לישראל, אלא בעיקר על השוק האמריקני.

* איך אתם מייחדים את עצמכם מול המתחרים? היום יש כבר הרבה חברות אינשורטק שמציעות שלל שירותים.

מגנהיים: אנחנו מאמינים שכל בעיה בתחום הביטוח ניתן לפתור בעזרת טכנולוגיה. אנחנו יושבים עם סוכנים ורואים את כמות הניירת, שמעמיסה הרבה עבודה וגוזלת זמן. תפקידנו לקצר את התהליכים. המטרה היא לצמצם את הביורוקרטיה ולפנות להם זמן למכירה.
לקסר: אנחנו פה בשביל לפנות זמן לסוכן, כדי שיוכל להרוויח יותר כסף. המרווחים בענף יורדים ומי שעובר לדיגיטציה והתנהלות נכונה ישרוד.

 * מה פוליוויז נותנת לסוכן?

לקסר: אנחנו יודעים לאסוף את התיק הביטוחי של הלקוח, להנגיש אותו לסוכן, כדי שזה יוכל לגשת אל הלקוח עם המידע המדויק והרב ביותר. תמונה מלאה של הכיסויים הביטוחים ששייכים ללקוח כפי שהיא משתקת מהר הביטוח והר הכסף. כל תהליך ביטוח מלווה ברגולציה מתאימה.

 *מי מהחברות הגדולות בענף הן כבר לקוחות של פוליוויז?

מגנהיים: יש לנו את כל קשת הלקוחות. מסוכנים קטנים שעושים את צעדיהם הראשונים בענף, דרך סוכנויות גדולות כמו מדנס וסיני וחברות ביטוח כמו מנורה מבטחים ו-AIG. הראל, כלל ביטוח ואיילון נמצאות כרגע בפיילוט. כל חברה היום שלא עובדת איתנו מבינה שהיא עלולה להישאר מאחור ויגנבו לה את הלקוחות.
לקסר: כשחברת ביטוח מחליטה לעשות פיילוט, ההחלטה מגיעה רק לאחר משא ומתן ארוך בין הגורמים. הפיילוט מאפשר לחברת הביטוח לבדוק כמה ערך המערכת תיתן לחברה.

 

תמונה: אודי לקסר, יו"ר פוליוויז

תמונה: ניר מגנהיים מנכ"ל פוליוויז