שיחת פוליסה עם יריב ברקאי, סמנכ"ל ומנהל בית הסוכן של קבוצת מדנס ומנהל חטיבת ביטוח בריאות, חיים וחא"ט: השוק של היום מחייב את הפעילים בו להתחבר למקורות כוח מאוחדים

שיחת פוליסה עם יריב ברקאי, סמנכ"ל ומנהל בית הסוכן של קבוצת מדנס ומנהל חטיבת ביטוח בריאות, חיים וחא"ט: השוק של היום מחייב את הפעילים בו להתחבר למקורות כוח מאוחדים

אנחנו לא מנהלים בית סוכן רגיל, יש במדנס חשיבה מחוץ לקופסה, כשעיקר המטרה שלי - להתאים את התיק לסוכן. הסוכן, מצידו, נהנה מכל סך יכולות הקבוצה

יריב ברקאי, מנהל בית הסוכן של קבוצת מדנס

"אנחנו לא מנהלים בית סוכן רגיל. יש במדנס הרבה חשיבה מחוץ לקופסה, כשעיקר המטרה שלי – להתאים את תיק הלקוחות וסוג ההתקשרות לצרכי הסוכן. הסוכן מקבל פיקוח, ואנחנו מלווים אותו עסקית ומקצועית" – כך אומר יריב ברקאי, מנהל בית הסוכן של קבוצת מדנס, ומנהל חטיבת ביטוח בריאות, חיים וחא"ט.

"הסוכן נהנה מכל סך יכולות הקבוצה, למשל שת"פ על משכנתה הפוכה, נגישות לפתרונות מיוחדים ועוד", מסביר ברקאי, ומוסיף: "יש איש מקצוע שיושב פה והוא הכתובת הראשונה לכל ליד פוטנציאלי".

בית הסוכן של קבוצת מדנס מעניק שירותים לכ-30 סוכני ביטוח, מחציתם עצמאים ואחרים שכירים. חלקם החלו את דרכם כשכירים והפכו לעצמאים במעלה הדרך. לדברי ברקאי, "היום שמנו לנו למטרה להגדיל את הפעילות בקרב סוכנים עצמאיים שאינם בקבוצת מדנס ולתת לשותפים חדשים את הערך הגבוה שאנחנו מציעים". ברקאי מוסיף כי המח"מ של הפעילות האמורה גבוה: "סוכני הביטוח שעובדים איתנו פה הם עם ותק של 15 עד 30 שנה".

ברקאי הצטרף למדנס לפני כשמונה שנים. הוא החל בקבוצה את דרכו כסוכן ביטוח, ובהמשך קודם לתפקיד מנהל פעילות הסוכנים ולאחר מכן מונה גם לסמנכ"ל ומנהל חטיבת ביטוח בריאות, חיים וחא"ט. "באמצע החיים עשיתי שינוי מקצועי. עסקתי בניהול, בפרסום ובמכירות במגוון תחומים, והחלטתי לעשות הסבה ולהפוך לסוכן ביטוח. אמנם שיווק ומכירות זה בדם שלי, אבל תמיד ידעתי שמקצועיות היא מנוף המכירה החשוב והמשמעותי ביותר, וזו הדרך שסוכני מדנס ואני מיישמים יום יום עבור לקוחות הקבוצה".

בית הסוכן של מדנס שונה מבתי הסוכנים שמתמחים במתן שירותים לסוכנים. למדנס פעילויות ליבה ייחודיות, בעיקר בתחומי האחריות המקצועית הרפואית ובניהול קולקטיבים בביטוח בריאות. בית הסוכן, מסביר ברקאי, משלים את הפעילות הזו של מדנס. "מתוך ההתמחויות של מדנס, נוצרת פעילות ענפה מאוד בתחום הפרט. אחד היתרונות שאנו מביאים לשולחן היא הסיוע עסקי שוטף ועמוק, לדוגמה: רק לאחרונה סוכן שלנו נפגש עם בכיר בעולם הרפואה ועלה שם רעיון לעסקה. במקום שהסוכן יכתת רגליו בין חברות, הרמנו פה במדנס את העסקה בכוחות משולבים ועם הדגשת כל העוצמות של הקבוצה".

אולם לצד ההשלמה הסינרגטית של פעילות הליבה עם פעילות פרט, למדנס גם פעילות העומדת בפני עצמה של רכישת תיקי ביטוח וכניסה לשותפויות בסוכנויות ביטוח – "אנחנו יודעים להוזיל משמעותית את עלויות התפעול של הסוכן ולשפר תהליכי עבודה המשפיעים על הרווחיות ", מסביר ברקאי. לדבריו, לא מדובר בפעילות שולית: "יש פה חטיבה שמתנהלת כעסק לכל דבר, עם הרבה מחשבה. אין לנו עניין לטפל ב-400 סוכנים. אנחנו רוצים לתת לסוכנים השותפים שלנו ערכים משמעותיים. החל מדאטה, דרך ליווי מקצועי ועד לפתרונות מורכבים. אני יודע לתת פוטנציאל עסקי מכוון לקוחות פרימיום".

 

לא סוכני ביטוח – סוכני מדנס

עוד מתייחס ברקאי לתוכניות ההדרכה של מדנס לסוכנים. לדבריו, תוכנית ההדרכה השנה כוללת שלושה רכיבים: הכשרת מכירות עם ספק חיצוני מומחה, קורס מקצועי בתחום הפנסיה והתמחות סיכונים. ברקאי מדגיש כי מדובר בתוכנית שפותחה באופן עצמאי מבית היוצר של הקבוצה. "השוק של היום מחייב את הפעילים בו להתחבר יחד למקורות כוח מאוחדים. לא רק בעניינים של הסכמי עמלות, אלא בכל המלחמה המתמשכת והאתגרים של היום יום", מסכם ברקאי.